Nuotr.: VDU
Nuotr. VDU

Praėjusią savaitę Porto mieste Portugalijoje vyko Europos universitetų 3x3 krepšinio čempionatas. Jame auksą iškovojo buvusių Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjų vedama Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų krepšinio komanda.

VDU garbę gynė Tomas Zdanavičius, Ignas Labutis, Marijus Užupis ir Aurimas Urbonas. Trys pastarieji sportininkai turi daug sąsajų su Marijampolės krepšiniu.

I. Labutis bei M. Užupis yra Marijampolės žaidimų ir sporto mokyklos auklėtiniai bei buvę „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai. A. Urbonas Marijampolės ekipos marškinėlius vilkėjo praėjusį sezoną.

Beje, NKL finalo naudingiausio žaidėjo apdovanojimą šiemet laimėjęs A. Urbonas atsiėmė dar vieną MVP trofėjų – jis buvo pripažintas naudingiausiu Portugalijoje vykusio čempionato krepšininku.

Tuo metu M. Užupis užėmė antrąją vietą Portugalijoje vykusiame snaiperių konkurse.

Pirmenybėse dalyvavo 22 komandos. Lietuviai pakeliui link turnyro viršūnės nugalėjo ispanus, turkus, vengrus, portugalus, kroatus ir estus.

Pusfinalyje VDU krepšininkai 21:8 eliminavo Zagrebo universiteto trijulę, o finale 21:9 patiesė šeimininkus – Porto Politechnikos instituto krepšininkus.

Europos čempionais tapę VDU atstovai pelnė kelialapį į pasaulio studentų trijulių čempionatą. Jis šių metų lapkritį vyks Kinijoje.