Nuotr.: L. Šilkaitis
Nuotr.: V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10-2) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pasiekė svarbią pergalę.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 87:78 (30:18, 22:21, 17:18, 18:21) pranoko „Telšių“ (10-2) krepšininkus, su kuriais išsilygino pagal pasiektų pergalių skaičių.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo marijampoliečiai. Aurimas Kieža pataikė iš po krepšio, Jonas Zakas smeigė tritaškį, dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Tomas Galeckas, o „Sūduva-Mantinga“ laimėjo atkarpą 10:4 bei įgijo dviženklį pranašumą – 21:11.

Antrajame ketvirtyje marijampoliečiai savo pranašumą sugebėjo padidinti dar labiau. A. Kieža ir Šarūnas Beniušis pelnė po du taškus, T. Galeckas atseikėjo tritaškį ir šeimininkų persvara ūgtelėjo iki 17 taškų (47:30).

Tiesa, telšiškiai kėlinio pabaigą sužaidė kiek sėkmingiau ir prieš prasidedant ilgajai pertraukai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 13 taškų (39:52).

Po ilgosios pertraukos „Sūduva-Mantinga“ pelnė greitus 4 taškus ir įgavo užtikrintą 18 taškų persvarą (57:39). Vis tik įpusėjus trečiajam kėliniui iniciatyvą perėmė „Telšiai“.

Ignas Razutis pataikė dvitaškį, Tomas Rimša taip pat pridėjo du taškus, o Antanas Bertašius užbaigė ataką greitajame puolime ir „Telšiai“, iki 3 kėlinio pabaigos likus 3 minutėms, atsilikimą sumažino iki 6 taškų – 57:63.

Vis tik J. Zakas pataikė tritaškį bei realizavo abu baudų metimus, dar vieną baudą pridėjo Justinas Jogminas ir marijampoliečiai ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami 12 taškų pranašumą (69:57).

Ketvirtajame kėlinyje „Telšiai“ kilo į lemiamą šturmą. Laurynas Kaveckis pataikė dvitaškį, o visai netrukus –  tritaškį ir iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 4 minutėms, „Telšiai“ nurėžė deficitą iki 4 taškų (71:75).

Telšiškiai po taiklių Ovidijaus Kaminskio baudų priartėjo iki 2 taškų, tačiau J. Zakas bei A. Kieža smeigė po tritaškį, o kitoje aikštelės pusėje apsigynusi „Sūduva-Mantinga“ pridėjo dar du taškus ir iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, pirmavo 83:75.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Tomas Galeckas įmetė 19 taškų (3/5 dvit., 3/6 trit., 4/4 baudos) bei pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu Aurimas Kieža buvo ir taiklus, ir universalus. Aukštaūgis per 31 minutę įmetė 18 taškų (6/6 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

„Sūduva-Mantinga“:Tomas Galeckas 19 (5 rez. perd.), Aurimas Kieža 18 (6/6 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Zakas 14, Edvinas Jezukevičius 11, Gintautas Matulis 9.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 18 (7/8 dvit.), Gytis Sirutavičius 12 (3/5 trit.), Mindaugas Norkus 11, Laurynas Kaveckis 8.