Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr. Dainius Lukšta

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ panaikino dviženklį deficitą ir priartėjo prie VIKINGLOTTO – NKL finalo ketverto.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 86:75 (14:29, 21:13, 25:22, 26:11) palaužė „Gargždus“ ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0. Trečiosios serijos rungtynės vyks penktadienį 18 val. Marijampolėje.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurio pabaigą geriau sužaidė „Sūduva-Mantinga“.

Jonas Zakas atliko sėkmingą reidą link krepšio, Šarūnas Beniušis surinko 5 taškus iš eilės, o marijampoliečiai spurtavo 10:0 ir likus žaisti 2 min. 36 sek. turėjo 7 taškų persvarą – 76:69.

Vis dėlto Mantas Ruikis smeigė tolimą metimą, pridėjo taiklias baudas ir prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei komandas skyrė viso labo 2 taškai (74:76).

Iš karto po to Rokas Stankevičius atseikėjo tritaškį, o Š. Beniušis suvertė taškus iš po krepšio ir likus 48 sekundėms „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 81:75. Kita „Gargždų“ ataka nebuvo sėkminga, o R. Stankevičiaus dėjimas įtvirtino Marijampolės klubo pergalę.

„Pati pradžia ir pirmosios penkios minutės nieko blogo nežadėjo, bet po keitimų ar dėl kitų priežasčių praradome koncentraciją bei pralaimėjome pirmąjį kėlinį, – po rungtynių sakė P. Šakinis. – Antrajame kėlinyje situaciją susitvarkėme, trečiąjį – sužaidėme gerai, o ketvirtajame – įsivažiavome.“

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidęs Š. Beniušis per 22 minutes surinko 25 taškus (9/10 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 2 blokus, 1 rezultatyvų perdavimą, 6 išprovokuotas pražangas bei 35 naudingumo balus.

Puolėjui tai buvo geriausios sezono rungtynės.

„Šarūno prašiau, kad jis turi sužaisti šitą seriją, nes jis yra faktorius, – auklėtinio pasirodymą komentavo P. Šakinis. – Tas pats ir su Edvinu Jezukevičiumi. Jie yra faktoriai, nes „Gargždai“ neturi didelių žmonių, o pas mus aukštaūgiai turi daryti žaidimą ir gynėjai privalo juos surasti. Šiandien Šaras viską puikiai parodė, ko aš ir prašiau.“

„Gargždai“ solidžią persvarą buvo susikrovę pirmajame kėlinyje. Mantas Ruikis pataikė tritaškį bei dvitaškį, savo tolimą metimą pridėjo Arvydas Kačinas, Eimantas Žilius realizavo baudas ir atkarpą 10:2 laimėję šeimininkai susikrovė 15 taškų pranašumą – 29:14.

Vis dėlto „Sūduva-Mantinga“ į rungtynes sugrįžo antrajame ketvirtyje. Tautvydas Kliučinykas pataikė iš vidutinio nuotolio, Justas Nausėdas surinko septynis taškus paeiliui ir po jo tritaškio komandas skyrė viso labo 4 taškai – 33:37.

„Sūduva-Mantinga“ vis dar vertėsi be Žygimanto Šimonio, kuris paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse su „Telšiais“ patyrė čiurnos traumą.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 19 (4/9 trit.), Ernestas Bružas 13 (1/6 dvit., 3/5 trit.), Oskaras Pleikys 12 (5/6 dvit.), Modestas Kumpys 10 (2/6 dvit., 2/5 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 25 (9/10 dvit., 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Edvinas Jezukevičius 15 (3/6 dvit.), Rokas Stankevičius 12 (3/6 dvit.), Justas Nausėdas 10.