Nuotr.: Vytautas Kuralavičius
Nuotr. Vytautas Kuralavičius

Įspūdingai atsitiesusi ir 20 taškų deficitą panaikinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (11-1) „7bet-NKL“ pirmenybėse pratęsė pergalių seriją.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 89:76 (9:18, 20:27, 31:20, 29:11) pranoko Šakių „Vyčio“ (6-7) ekipą ir įsirašė septintąjį laimėjimą paeiliui.

Bangą po sėkmingo trečiojo kėlinio pagavusi „Sūduva-Mantinga“ rungtynes savo linkme perlaužė lemiamame ketvirtyje.

Aurimas Kieža pataikė dvitaškį bei tritaškį, dar po du taškus pelnė Aurimas Urbonas ir Evaldas Džiaugys, o „Sūduva-Mantinga“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 19:4 ir įpusėjus ketvirčiui susikrovė dviženklį pranašumą – 79:69.

Tokį nokdauną patyrę šeimininkai atsigauti nebesugebėjo ir dviženklę persvarą išlaikę marijampoliečiai iškovojo įtikinamą pergalę.

„Pradžioje visiškai neįėjome į rungtynes, ypač negalėjome pagauti savo ritmo gynyboje, – po rungtynių sakė M. Kiltinavičius. –  Tuomet stipriai išsimušėme ir puolime.“

„Pradžia tikrai buvo sudėtinga, bet didžiuojuosi vyrais, kad grįžus prie savo pagrindų antroje pusėje atsirišo rankos ir puolime bei iškovojome pergalę. Labai smagu, kai sunkiais momentais pasireiškia žaidėjų ir komandos charakteris“, – pratęsė specialistas.

Šeimininkai buvo perėmę iniciatyvą antrajame kėlinyje. Augustinas Mikštas atseikėjo tritaškį, Paulius Semaška surinko keturis taškus paeiliui, Karolis Kokoška pridėjo dar vieną tolimą metimą ir šeimininkų pranašumas išaugo iki 14 taškų – 30:16.

Sėkmingai ketvirtį užbaigę Šakių krepšininkai antrojo kėlinio pabaigoje buvo įgiję triuškinamą 20 taškų persvarą (45:25).

Vis dėlto „Sūduva-Mantinga“ atkuto po ilgosios pertraukos. Žygimantas Šimonis pataikė du tritaškius, dar vieną tolimą metimą realizavo Lukas Aukštikalnis, Evaldas Džiaugys pridėjo metimą iš po krepšio, o spurtą 16:7 vainikavo tolimas Tautvydo Kliučinyko šūvis, po kurio svečių deficitas sumenko iki 5 taškų – 60:65.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Šarūnas Beniušis surinko 22 taškus (10/14 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 klaidą, 9 išprovokuotas pražangas bei 26 naudingumo balus.

L. Aukštikalnis pridėjo 19 taškų (2/4 dvit., 3/8 trit., 6/7 baud.), 10 sugriebtų ir 3 perimtus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas, 5 išprovokuotas pražangas bei 31 naudingumo balą.

Į rikiuotę po beveik mėnesio pertraukos sugrįžęs Aurimas Urbonas ant parketo praleido 29 minutes, per kurias pelnė 4 taškus (1/5 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 7 naudingumo balus.

„Vytis“: Paulius Beliavičius (4/10 trit.) ir Aurelijus Pukelis (6/7 dvi., 12 atk. kam.) po 12, Paulius Semaška 14 (4/11 dvit.), Karolis Kokoška 12 (4/7 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 22 (10/14 dvit., 9 išpr. praž., 26 naud.), Lukas Aukštikalnis 19 (3/8 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud.), Žygimantas Šimonis 16 (4/10 trit.), Evaldas Džiaugys 11 (5/7 dvit.).