Tautvydas Kliučinykas pelnė 7 taškus

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ šventė aštuntą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate. Aštuoniolikos taškų persvarą iššvaistę namuose rungtyniavę marijampoliečiai 98:92 (26:15, 18:18, 25:20, 11:27, 18:12) po pratęsimo įveikė Kauno „Žalgiris-2“ komandą.

Marijampolės ekipa rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Casey Coons, Tautvydas Kliučinykas, Donatas Sabeckis, Paulius Abramavičius ir Marius Valukonis.

Suvalkijos sostinės komandos gretose dėl ligos nerungtyniavo Paulius Petrilevičius bei traumuoti Paulius Kleiza bei Matas Sapiega.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Po Donato Sabeckio dviejų taškų su pražanga marijampoliečiai iškart įgijo septynių taškų pranašumą – 9:2. Jaunieji žalgiriečiai netruko atsakyti sėkmingomis atakomis – patyręs aukštaūgis Olegas Kojenetsas pelnė keturis taškus paeiliui ir svečiai kiek sumažino savo atsilikimą (11:7). Vis tik netrukus „Sūduva-Mantinga“  įgijo dviženklę persvarą – Casey Coonsas ir Paulius Abramavičius pataikė po tritaškį, o gausiai susirinkusius sirgalius ant kojų pakėlė Mariaus Valukonio dėjimas, po kurio Marijampolės krepšininkai pabėgo į priekį – 24:13. Tomo Masiulio paprašyta minutės pertraukėlė kauniečių situacijos nepakeitė ir komandoms apsikeitus taikliais dvitaškiais, jaunieji žalgiriečiai kėlinį baigė su tuo pačiu, vienuolikos taškų deficitu – 26:15.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2“ krepšininkai parodė atsigavimo ženklus – Varnas ir Miniotas pataikė po tritaškį ir svečiai sumažino turėtą deficitą iki trijų taškų – 31:28. „Sūduvos-Mantingos“ taškų badą dviem taikliais baudų metimais nutraukė Donatas Sabeckis, tačiau jau kitoje aikštės pusėje Martynas Sajus atsakė dviem taškais su baudos metimu (35:31). Kauniečiai mėgino pasinaudoti prastu marijampoliečių ekipos pataikymu nuo baudų metimo linijos , kas iš dalies pasiteisino - iki ilgosios pertraukos suvalkiečiai prametė septynis minėtus metimus. Nepaisant to, aikštės šeimininkai spurtavo 9:2 ir ilsėtis išėjo turėdami vienuolikos taškų persvarą – 44:33.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo dviem taikliais Vido Ginevičiaus tritaškiais, tačiau Coonsas iškart atsakė tuo pačiu. (47:36) Tuomet marijampoliečiai dar kartą spurtavo 9:1 ir susikrovė keturiolikos taškų pranašumą – 56:42. Vėliau kauniečiai niekaip nerado priešnuodžių rezultatyvioms „Sūduvos-Mantingos“ atakoms ir atsiliko jau šešiolikos taškų skirtumu – 69:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jaunieji žalgiriečiai kilo į lemiamą šturmą – po keturių iš eilės Echodo taškų, marijampoliečių persvara sumažėjo iki vienuolikos – 73:62. Negana to, po Tomo Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės Vidas Ginevičius pataikė du tolimus metimus, o Echodui pridėjus dar du taškus, svečių atsilikimas sumažėjo iki trijų taškų – 73:70. Po Sabeckio ir Valukonio taškų Marijampolės ekipa kiek atitolo, tačiau nelinkę pasiduoti „Žalgiris-2“ krepšininkai sumažino skirtumą iki minimumo – 79:78. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje, marijampoliečiai du kartus iš eilės nesugabėjo išsimesti kamuolio iš užribio. Vis tik jaunieji žalgiriečiai tuo pasinaudoti nesugebėjo ir suskubo prasižengti prieš Marių Valukonį. „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis realizavo tik vieną baudos metimą (80:78). Kitoje atakoje Martynas Varnas sudėtingu metimu išlygino rezultatą, o desperatiškas Sabeckio metimas bandant išplėšti pergalę tikslo nepasiekė – 80:80.

Pratęsimą taikliu dvitaškiu pradėjo Martynas Varnas, tačiau Pauliui Abramavičiui atsakius taikliu tritaškiu, šeimininkai įgijo minimalų pranašumą – 83:82. Kiek vėliau Casey Coonsas pelnė keturis taškus paeiliui, tačiau Echodo ir Varno vedami žalgiriečiai vėl priartėjo iki vieno taško – 89:88. Vėliau prie baudų metimo linijos tikslus buvo Abramavičius, tačiau kitoje aikštės pusėje analogiškai metė ir Martynas Sajus. Po to sekė visą Marijampolės ŽSM sporto salę ant kojų pakėlęs Coonso tolimas metimas, kuris padidino šeimininkų persvarą iki šešių taškų – 96:90.  Neilgai trukus Abramavičius dar kartą sumetė baudos metimus, kurie ir užtikrino sunkią „Sūduvos-Mantingos“ pergalę – 98:92

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 25, Casey Coons (8 rez. perd.) 19,  Paulius Abramavičius 17, Donatas Sabeckis 14, Rokas Čepanonis 10.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 27, Martynas Echodas (12 atk. kam.) 15, Vidas Ginevičius (8 rez. perd.) 12.