„Sūduva-Mantinga“ į Marijampolę parsiveža 9 taškų deficitą

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ DNB LKF Mažosios taurės finalą pradėjo pralaimėjimu. Suvalkijos sostinės ekipa svečiuose 85:76 (22:16, 18:23, 23:13, 22:24) pralaimėjo Kauno „Žalgiris-2“ komandai.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti Donatas Sabeckis ir Ignas Labutis.

Marijampolės komandos starto penketas: Aivaras Kvedaravičius, Maksim Shustau, Paulius Kleiza, Paulius Abramavičius ir Paulius Petrilevičius.

Rungtynių pradžioje nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo ir tik sužaidus pirmąsias penkias susitikimo minutes, Nerijui Barauskui realizavus baudų metimus, jaunieji žalgiriečiai pirmavo trijų taškų skirtumu – 13:10. Kiek vėliau, Vidui Ginevičiui ir Kristupui Žemaičiui pataikius po tolimą metimą, marijampoliečių deficitas išaugo iki aštuonių taškų (20:12).

Antrojo ketvirčio pradžioje, po penkių iš eilės Pauliaus Abramavičiaus taškų, sūduviečiai sumažino savo atsilikimą iki dviejų, o jau kitos atakos metu Tautvydas Kliučinykas dvitaškiu atstatė pusiausvyrą – 29:29. Kėlinio pabaigoje svečiai spurtavo 10:0 ir Giedriaus Žibėno auklėtinių persvara išaugo iki dešimties – 29:39. „Sūduva-Mantinga“ šios persvaros ilgai neišlaikė – Arnoldas Kulboka ir Vidas Ginevičius pataikė po tritaškį, o Regimantui Miniotui su kėlinio sirena įdėjus kamuolį iš viršaus, šeimininkai susigrąžino minimalų pranašumą – 40:39.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai pataikė du tritaškius iš eilės, tačiau čia pat sekė analogiškas „Sūduvos-Mantingos“ atsakymas, kuris ir vėl atstatė lygybę – 46:46. Netrukus „Žalgiris-2“ krepšininkai surengė dar vieną spurtą ir po penkių iš eilės Minioto taškų, šeimininkai susikrovė devynių taškų pranašumą – 55:46.

Ketvirtojo kėlinio viduryje, po Pauliaus Valinsko dvitaškio, Tomo Masiulio auklėtinių persvara ir vėl tapo dviženklė (73:63). Tačiau neilgai trukus ją kiek apkarpė Tautvydas Kliučinykas, po kurio tritaškio marijampoliečių deficitas sumenko iki septynių – 73:66. Nepaisant to, rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę jaunieji žalgiriečiai dar spėjo padidinti savo persvarą ir pirmosiose finalo rungtynėse šventė pergalę – 85:76

Šis „Sūduvos-Mantingos“ pralaimėjimas reiškia, kad atsakomosiose rungtynėse kitą savaitę Marijampolėje, sūduviečiai privalės laimėti nemažesniu nei devynių taškų skirtumu.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Abramavičius 29 (11 atk. kam),  Paulius Petrilevičius 15, Tautvydas Kliučinykas 12, Rokas Čepanonis 6.

„Žalgiris-2“: Vidas Ginevičius (6/8 trit.) 25, Regimantas Miniotas 23, Paulius Valinskas 12.