Paulius Petrilevičius ir vėl buvo rezultatyviausias marijampoliečių gretose

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną baigė sudėtinga pergale. Suvalkijos sostinės ekipa namuose 69:63 (22:26, 12:11, 9:14, 26:12) įveikė „Trakų“ krepšininkus.

Marijampolės klubas rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Aivaras Kvedaravičius, Donatas Sabeckis, Paulius Kleiza, Paulius Petrilevičius ir Aurimas Kieža.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Sūduvos-Mantingos“ ekipa – žaibišku puolimu pasižymėję marijampoliečiai puldami nepajuto didesnio pasipriešinimo ir po Pauliaus Kleizos tritaškio įgijo aštuonių taškų pranašumą – 13:5. Vis tik „Trakai“ nepasimetė ir pelnę šešis taškus iš eilės atstatė lygybę – 16:16. Negana to, netrukus šeimininkai pradėjo strigti varžovų gynyboje ir  10:3 atkarpą laimėję svečiai atitrūko septynių taškų atstumu – 19:26.

Antrasis kėlinys tokiu rezultatyvumu nepasižymėjo. Abiems komandoms kur kas sunkiau sekėsi surasti kelius varžovų krepšio link. Ketvirčio viduryje Giedriaus Žibėno auklėtiniams pavyko sumažinti turėtą deficitą, kuomet po šešių sūduviečių pelnytų taškų paeiliui, jis aptirpo iki trijų – 30:33.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai nesugebėjo pasižymėti tris pirmąsias kėlinio minutes. Taškų badą nutraukęs Aurimas Kieža sumažino savo komandos atsilikimą iki penkių – 36:41. Sunkiai taškus renkančiai šeimininkų komandai arčiau priartėti nepavyko, o ketvirčio pabaigoje Mindaugas Reminas pelnė penkis taškus paeiliui ir „Trakų“ pranašumas tapo dviženklis – 41:51.

Ketvirtojo kėlinio kėlinio pradžioje, marijampoliečiams pavyko prie varžovų priartėti iki keturių taškų, tačiau vietinių sirgalių optimizmą čia pat numalšino Domanto Pipiro taškai – 50:57. Tiesa, netrukus sekė Petrilevičiaus ir Sabeckio taškai, o po taiklaus Aivaro Kvedaravičiaus tritaškio šeimininkai išlygino rezultatą – 57:57. Vėliau abi komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, o Aurimas Kieža po ilgos pertraukos išvedė „Sūduvą-Mantingą“ į priekį – 61:60. Neilgai trukus, trakai išlygino rezultatą, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus vienai minutei Paulius Kleiza dvitaškiu atstatė trapų sūduviečių pranašumą – 64:62. Kitoje aikštelės pusėje prie baudų metumų linijos stojęs Mindaugas Reminas realizavo tik vieną ir Marijampolės klubui liko minimali persvara – 64:63.  Pražangų taktikos griebęsi svečiai prie baudų metimų linijos pasiuntė Aivarą Kvedaravičių, kuris šaltakraujiškai pasinaudojo šia galimybe ir įtvirtino „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą – 66:63. Kitos atakos metu tas pats Kvedaravičius pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau to pakako ir šeimininkai šventė sunkią pergalę – 69:63.

Ši pergalė sūduviečiams reguliariajame sezone užtikrino antrąją vietą, iš kurios pastarieji išstūmė būtent NKL vicečempionų ekipą. Tai reiškia, kad ketvirtfinalyje Giedriaus Žibėno auklėtinių laukia akistata su Jonavos „Petrochemos“ ir Kauno „Žalgiris-2“ poros nugalėtojais.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (9 atk. kam.) 16, Donatas Sabeckis 15, Aurimas Kieža 13, Paulius Kleiza 11.

„Trakai“: Dovis Bičkauskis (9 rez. perd.) 14, Karolis Brusokas (14 atk. kam.) 11, Mindaugas Reminas ir Ignas Ramašauskas po 9.