Donatas Sabeckis Marijampolės klubo gretose buvo tarp rezultatyviausių žaidėjų
Nuotr. suduva-mantinga.lt

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tęsia pasiruošimą lemiamoms Nacionalinės Krepšinio lygos (NKL) kovoms. Marijampoliečiai draugiškose rungtynėse Latvijoje 75:82 (18:25, 23:21, 23:16, 11:20) nugalėjo „Jelgavos“ ekipą, kuriai atstovauja Denisas Krestininas.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti Marius Valukonis, Aurimas Kieža ir Maksimas Shustau.

Traumą besigydantis Latvijos klubo puolėjas iš Lietuvos Denisas Krestininas mačui registruotas nebuvo.

Mačas prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu – svečius į priekį vedė sėkmingas aukštaūgių žaidimas, o latviai atsakė sėkmingai atakuodami iš toli ir sužaidus penkias minutes, vyravo lygybė – 14:14. Neilgai trukus, marijampoliečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį – 14:21. Antrasis ketvirtis prasidėjo šeimininkų spurtu ir po dviejų tritškių iš eilės, „Jelgavos“ klubui pavyko susigrąžinti iniciatyvą – 28:27. Giedriaus Žibėno auklėtiniams pusiausvyrą dar kartą pavyko atstatyti antrojo ketvirčio viduryje, kuomet tritaškį pataikė Aivaras Kvedaravičius – 32:32. Netrukus latviams ir vėl pavyko įgyti nežymią persvarą, tačiau Donatas Sabeckis pelnė penkis taškus be jokio varžovų atsako ir „Sūduva-Mantinga“ įgijo keturių taškų pranašumą – 39:43. Po ilgosios pertraukos šeimininkai iškart pataikė du tritaškius iš eilės, taip persverdami rezultatą. Nepaisant to, sūduviečiai neleido Jelgavos ekipai įsibėgėti ir po dviejų sėkmingų Mato Sapiegos išpuolių rezultatas dar kartą tapo lygus – 62:62. Ketvirtojo kėlinio pradžioje, po sėkmingos marijampoliečių atkarpos, pastarieji įgijo rekordinę – devynių taškų persvarą (67:76). Abejose aikštelės pusėse sėkmingai rungtyniavę svečiai turėto pranašumo nebepaleido ir šventė pergalę – 75:62.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (14 atk. kam) ir Rokas Čepanonis po 17, Donatas Sabeckis 16, Aivaras Kvedaravičius 10.

Giedrius Žibėnas („Sūduvos-Mantingos“ vyr. treneris):
„Šiandien buvome stipresni baudos aikštelėje. Fizinio rengimo trenerio dėka, šiuo metu esame švieži fiziškai, todėl šį pranašumą mėginsime išnaudoti prieš Jonavos komandą ketvirtfinalyje. „Jelgava“ yra tipinė latvių komanda, kuri remiasi tolimais metimais ir iki mums su tuo susitvarkant, turėjome problemų.
Pertrauką be rungtynių vertinu labai teigiamai - varžovai žaidė ir vargo, o mes išsilaižėme traumas ir su nekantrumu laukiame artėjančių rungtynių. Žaidėjai labai gerai supranta, kad trys pergalės mums atvers kelią į finalinį ketvertą ir jie yra stipriai motyvuoti. Iš mūsų komandos tik trys žaidėjai yra rungtyniavę NKL finaliniame ketverte, todėl mums papildomos motyvacijos nereikia.“