Nuotr.: suduva-mantinga.lt
Nuotr. suduva-mantinga.lt

Iki ketvirtųjų NKL ketvirtfinalio rungtynių Klaipėdoje pabaigos likus mažiau nei minutei, Dovis Bičkauskis įkalęs paskutinę vinį į vietos „Nafta-Uni-Akvaservis“ karstą neslėpė savo emocijų, o dar po minutės nokautuoti klaipėdiečiai liko stebėti svečių iš Marijampolės džiaugsmo šokį.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrus metus iš eilės žais NKL pirmenybių finaliniame ketverte. Suvalkijos sostinės ekipa triumfavo Klaipėdoje ir serijoje iki trijų pergalių laimėjo 3-1.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai ketvirtoje ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 81:69 privertė pasiduoti vietos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus.

Šiai serijai tradiciniu klampiu žaidimu rungtynes pradėję sūduviečiai po pirmojo kėlinio turėjo trijų taškų pranašumą (17:14), tačiau netrukus atsigavę šeimininkai vėliau netruko persverti rezultatą ir komandos ilsėtis patraukė NKL čempionams turint minimalią persvarą (38:37).

Trečiajame kėlinyje svečiai susigrąžino nežymų pranašumą, tačiau pagrindinė kova užvirė lemiamame ketvirtyje.

Iki jo pabaigos likus 6 minutėms Raidas Nacius pataikė dvitaškį, po kurio uostamiesčio klubas susigrąžino minimalią persvarą (61:60).

Visgi sūduviečiai nepalūžo – Kiltinavičiaus kariauna iš karto po to pelnė 7 taškus be jokio atsako ir pasiklojo tvirtą pergalės pamatą (67:61).

Klaipėdiečiai dar mėgino gelbėti situaciją individualiais veiksmais, tačiau jų nesėkmę netrukus puikiai iliustravo Viktoro Chodosovskio gauta techninė pražanga, po kurios „Naftai-Uni-Akvaservis“ nebeliko jokių šansų“. Finalinė sirena skelbė marijampoliečių pergalę ir tai, kad NKL turės naujuosius čempionus.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 23, Dovis Bičkauskis 18, Marius Valukonis 16, Aurimas Kieža 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Erikas Kubilius 19, Raidas Nacius ir Viktoras Chodosovskis po 12.