Nuotr.: D.Lukštos
Nuotr. D.Lukštos

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą klubo istorijoje dalyvavo NKL finalinio ketverto finale ir sugebėjo pirmuoju bandymu iškovoti titulą bei aukso medalius.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai finale po itin atkaklios ir permainingos kovos 85:80 (20:24, 23:16, 22:13, 20:27) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkų pasipriešinimą.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli ir permaininga kova, o pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų. Per pirmąsias 10 minučių kauniečiai pataikė 6 tritaškius ir tolimais metimais surinko 75 proc. savo taškų (18 iš 24).

Antrajame kėlinyne „Žalgiris-2“ po Regimanto Minioto dvitaškio buvo įgijęs 9 taškų pranašumą (33:24), bet atsitiesė marijampoliečiai pavijo kauniečius ir persvėrė rezultatą (43:40).

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai galingai pradėjo trečiąjį kėlinį – jie pelnė 7 taškus be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (50:40). Netrukus jie po Mariaus Valukonio ir Dovio Bičkauskio taškų įgijo 15 taškų pranašumą (57:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Marijampolės klubas pirmavo 14 taškų skirtumu (67:53), bet tuomet „Žalgiris-2“ krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako ir priartėjo 64:67.

„Sūduva-Mantinga“ pelnė 7 taškus be atsako ir likus pusei kėlinio susigrąžino dviženklę persvarą (74:64), bet prasidėjus paskutinei minutei žalgiriečiai atsiliko tik 76:80. Lemiamomis akimirkomis Donatas Sabeckis vieną po kito siuntė taiklius metimus į „Žalgirio-2“ krepšį ir padėjo savo komandai triumfuoti.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19 (2/2 trit., 8 atk. kam.), Donatas Sabeckis 18 (4/5 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 14, Gintautas Matulis 12,  Marius Valukonis 10.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas ir Kristupas Žemaitis (4/6 trit.) po 16, Paulius Valinskas 14 (4/5 trit.), Gytis Masiulis 11.