Nuotr.:

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (18-4) Mezon-NKL pirmenybėse iškovojo šeštąją pergalę iš eilės. Suvalkijos sostinės krepšininkai šį kartą svečiuose 78:76 (25:12, 18:24, 22:18, 13:22) nugalėjo vietos „Mažeikius“ (8-14).

Čempionės titulą ginanti Marijampolės ekipa susitikimą pradėjo itin energingai. Marijampoliečiai jau po pirmosios penkių minučių atkarpos buvo priekyje 10:1.

Netrukus Aloyzo Rudžio auklėtinių puolimas atsigavo, tačiau suvalkiečiai pirmąjį kėlinį vis tiek baigė turėdami dviženklę persvarą (25:12).

Tiesa, „Mažeikių“ krepšininkai prieš savus sirgalius taip lengvai kapituliuoti nesuruošė. Antrajame ketvirtyje mažeikiškiai parodė visai kitą veidą, o iki ilgosios pertraukos likus 3 minutėms, Mantas Šerkšnas skirtumą sumažino iki šešių taškų (29:35).

Įpusėjus trečiajam kėliniui po Arūno Mikalausko dvitaškio su pražanga „Mažeikiai“ persvėrė rezultatą (47:45), tačiau marijampoliečiai ilgai džiaugtis pranašumu neleido. Jie pelnė 9 taškus be atsako ir po Evaldo Šaulio dvitaškio su pražanga pirmavo 54:47.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui po Šaulio dvitaškio „Sūduva-Mantinga“ turėjo 12 taškų pranašumą (71:59), tačiau Kostas Jonuška smeigė tritaškį, Justas Olechnavičius pridėjo dėjimą ir šeimininkams priartėjus iki 7 taškų Marius Kiltinavičius paprašė pertraukėlės.

Po jos „Mažeikiams“ Olechnavičius įmetė dvitaškį su pražanga, vėliau pridėjo dar dvi baudas ir skirtumas sumažėjo iki 2 taškų. Marijampoliečius patempė dvitaškį pataikęs Marius Valukonis, o likus 45 sekundėms jis pridėjo dar vieną metimą ir pranašumas padidėjo iki 5 taškų (75:70).

Olechnavičius smeigė ir tritaškį, o tuomet komandos pradėjo naudoti pražangų taktiką. Dominykas Domarkas ir Mikalauskas įmetė po vieną baudą, vėliau Domarkas nebeklydo, o paskutinę sekundę pataikytas Jonuškos dvitaškis nieko nebelėmė.

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas 15 (7 atk. kam.), Arūnas Mikalauskas 14 (10/12 baudos, 6 atk. kam.), Justinas Olechnavičius 13.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 18, Evaldas Šaulys (6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Aurimas Kieža (8 atk. kam.) po 16, Rytis Juknevičius 10.