Tritaškių lietus

2019-04-08 13:41
Nuotr.:

2019 vasario 15 d. NKL rungtynėse Marijampolėje tarp šeimininkų "Sūduvos-Mantingos" ir "Šilutės" krepšininkų žiūrovai tapo išskirtinio pasirodymo vieno ketvirčio metu liudininkais.

Svečiai iš pajūrio iki ilgosios pertraukos  jautėsi kaip namuose ir užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą - pirmavo rezultatu 61:37, tačiau prasidėjus trečiajam kėlinukui marijampoliečiai parodė, kas yra tikrieji aikštės šeimininkai. Jie pataikė pirmus 7 (!) mestus tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 65:67, o kėlinuko pabaigoje pridėjo dar 3. Iš viso per 10 minučių sugebėjo pelnyti net 44 taškus, kuomet varžovai tik 16. Ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo 7 taškų pranašumą. Rungtynes baigėsi rezultatu 105:88 "Sūduvos-Mantingos" pergale.

To fantastiško ketvirčio metu tritaškius įmetė 5 sūduviečiai: G. Navickas - 4, Ž. Šimonis ir A. Bertašius po 2, A. Urbonas ir J. Jogminas po 1.

NKL pataikytų tritaškių vieno kėlinuko metu rekordų statistikos pjūvio nėra, tačiau galime "pasimatuoti" su NBA rekordais (vieno kėlinuko trukmė yra 12 min.). NBA rekordą dalinasi po 11 taiklių tolimų metimų įmetusios Milvokio "Bucks" (2006 m. kovo 28 d.) ir Klivlando "Cavaliers" (2010 m. sausio 31 d.).