Čempionai!

2019-04-13 20:08
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ NKL ketvirtfinalyje buvo ant bedugnės krašto, bet po to laimėjo penkerias rungtynes, visas lyg finalus, ir iškovojo Nacionalinės krepšinio lygos titulą.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai NKL finalo ketverto Jonavoje finalinėje dvikovoje 77:69 (16:16, 17:14, 25:13, 19:26) parbloškė Šakių „Vyčio“ krepšininkus.

„Sūduva-Mantinga“ šventė trečiąjį titulą istorijoje, visi jie – per pastaruosius ketverius metus.

Vos rungtynėms prasidėjus abi ekipos ėmė keistis taikliais metimais, o po pirmojo kėlinio švieslentėje degęs rezultatas deklaravo komandų lygybę – 16:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ Martyno Zigmantavičiaus ir Ernesto Ežerskio pastangomis bandė bėgti ir tryliktą rungtynių minutę pirmavo 24:18.

Tuomet Marijus Užupis atsakė dviem taikliais tolimais metimais ir inicijavo sugrįžimą, o dvi Luko Grabausko baudos persvėrė rezultatą – 30:29 pirmavo „Vytis“.

Vis dėlto Aurimas Urbonas ir Martynas Zigmantavičius ketvirtį užbaigė taikliais dvitaškiais, o „Sūduva-Mantinga“ į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudama 3 taškais (33:30).

Iš rūbinės antrajai susitikimo daliai sugrįžusi Marijampolės ekipa ėmė bėgti ir Edvino Jezukevičiaus, A. Urbono, Aurimo Kiežos, Žygimanto Šimonio ir M. Zigmantavičiaus pastangomis susikrovė dviženklį pranašumą – 44:37.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ tik dar padidino persvarą ir po 30-ties žaidimo minučių pirmavo 15 taškų (58:43).

Lemiamo ketvirčio pradžioje Šarūno Vingelio ir Pauliaus Beliavičiaus pastangomis „Vyčiui“ pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą – 52:60.

Toliau sekė pasikartojusi tendencija – į taiklų „Vyčio“ bandymą „Sūduva-Mantinga“ vis turėdavo atsakymą, o likus 4 minutėms ir 17 sekundžių po taiklaus A. Urbono tolimo metimo pirmavo 10 taškų (68:58).

Pabaigoje padėtis nepasikeitė – „Sūduva-Mantinga“ atrėmė „Vyčio“ bandymus pasivyti ir šventė saldžią pergalę.

Į pergalę Marijampolės klubą vedė naudingiausiai rungtyniavęs A. Urbonas. Krepšininkas per 36 minutes pelnė 22 taškus (2/6 dvit., 6/9 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 19 naudingumo balų.

Po rungtynių A. Urbonas buvo pripažintas naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto krepšininku.

Penktadienio pusfinalyje prieš „Palangos Kuršius“ Marijampoliečių gynėjas A. Urbonas aikštėje prabuvo visas 40 minučių ir per jas pelnė 9 taškus (0/2 dvit., 2/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

Rytis Vaišvila NKL čempionu tapo antrąjį kartą ir pagal šį skaičių dabar su Mariumi Kiltinavičiumi ir Aloyzu Rudžiu fiksuoja geriausią rezultatą.

„Vytis“: Marijus Užupis 18 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Paulius Beliavičius ir Šarūnas Vingelis po 13, …, Karolis Brusokas 6 (9 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 2 (6 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Urbonas 22 (7 atk. kam., 19 naud. bal.), Aurima Kieža 16 (6 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 12, Justinas Jogminas 10 (5 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 9.