Nuotr.: D. Lukšta

Tautvydas Kliučinykas sužaidė geriausias karjeros rungtynes, o jo vedama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (2-0) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo antrąją pergalę.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 79:76 (20:15, 19:23, 23:18, 17:20) pranoko „Šilutės“ (1-1) krepšininkus.

T. Kliučinykas per 31 minutę pelnė 24 taškus (7/8 dvit., 3/7 trit., 1/1 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, 3 sykius suklydo bei surinko 28 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios gynėjo rungtynės karjeroje, o pagal naudingumo balus T. Kliučinykas pakartojo asmeninį rodiklį, kurį pasiekė 2018-ųjų dvikovoje su Joniškio „Delikatesu“.

„Nuo sezono pradžios matosi, kad Tautvydas yra geroje formoje, puikiai pasiruošęs ir toks jo žaidimas tikrai nestebina“, – apie auklėtinio pasirodymą sakė P. Šakinis.

Marijampoliečiai į priekį truktelėjo ketvirtojo kėlinio viduryje. Kostas Jonuška pataikė iš toli, Edvinas Jezukevičius bei Rokas Stankevičius realizavo po dvitaškį, o atkarpą 8:0 laimėję šeimininkai įgijo 8 taškų persvarą – 72:64.

„Šilutė“ laikėsi rungtynėse ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei Valdas Vasylius pelnė taškus iš po krepšio bei sumažino svečių deficitą iki 5 taškų (73:78). Kitoje atakoje „Sūduva-Mantinga“ rezultatyvaus išpuolio nesurengė, o Linas Lekavičius, likus 24,5 sekundės, smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 76:78.

Po P. Šakinio minutės pertraukėlės Žygimantas Šimonis realizavo tik vieną baudos metimą ir „Šilutės“ ekipai paliko viltį išsigelbėti.

Vis tik Mindaugo Stašio tritaškis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Sūduva-Mantinga“ pergalę.

„Nesitikėjome lengvų rungtynių, žaidėme su stipria ir pajėgia komanda, nepriklausomai nuo to, kad jų rotacijoje trūko žaidėjų. Visą laiką turėjome nežymų pranašumą, tačiau momentais, kai turėjo įvykti lūžis rungtynėse, pritrūko šalto proto ir padarydavome ar klaidą, ar priimdavome prastą sprendimą“, – po dvikovos sakė P. Šakinis.

Marijampoliečiams šį vakarą nepadėjo Tomas Galeckas, kuris jaučia nugaros skausmus. Vis tik vyr. treneris po rungtynių teigė, kad sužeidimas nėra rimtas ir krepšininkas turėtų būti pasiruošęs dvikovai su Utenos „Juventus“.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 24 (7/8 dvit., 3/7 trit., 28 naud. bal.), Edvinas Jezukevičius 14 (7/7 baudos), Jonas Zakas 11 (3/7 trit.).

„Šilutė“: Kahlilas Thomas 18 (9/13 dvit.), Valdas Vasylius 15 (5/6 dvit., 1/6 trit., 8 atk. kam.), Mindaugas Stašys 13 (3/6 dvit., 2/4 trit.), Ugnius Mineikis 10 (5/6 dvit.).