Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Dvi savaites saviizoliacijoje praleidusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ po truputį grįžta į įprastą ritmą ir dalis komandos jau ketvirtadienį dalyvavo pirmojoje treniruotėje.

Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“ pakalbino trenerius Povilą Šakinį ir Aurimą Bikulčį, kurie pasidalijo treniruočių procesu esant karantine bei tolimais planais, kuriais bus siekiama grįžti į optimalią sportinę formą.

Treniruočių procesą išsamiai apibūdino A. Bikulčis, kuris siekė, kad žaidėjai neiškristų iš varžybinio ritmo.

„Dirbome, žinoma, po vieną. Turėdavome po 1-2 treniruotes per dieną, o poilsiui skirdavome vieną dieną per savaitę. Pagrindinis tikslas buvo, jog krepšininkai neatitrūktų nuo krepšinio ritmo bei neprarastų fizinės formos. Kaip dirbome sezono metu, taip stengėmės dirbti ir nuotoliniu būdu.

Rytais treniruotėse skirdavome laiką bendram fiziniam pasirengimui, o vakarais sportuodavome intensyviau ir labiau koncentruodamiesi į krepšinio specifiką“, – pasakojo fizinio rengimo treneris.

Paklaustas, ar susidūrė su tam tikrais iššūkiais, A. Bikulčis teigė, kad darbas vyko pakankamai sklandžiai, tačiau išskyrė vieną trūkumą dirbant namų sąlygomis.

„Pradžioje viskas buvo nauja, įdomu. Susijungėme kameras, aš parodydavau pratimą, o paskui žiūrėdavau, kas, kaip ir ką atlieka. Gauti vadinamąjį atgalinį ryšį pavykdavo. Galbūt vienintelis trūkumas buvo inventoriaus stygius – reikėdavo prisitaikyti ir panaudoti kėdę ar rankšluostį. Treniruoklių salėje vis tiek viskas kitaip – ten turime ir svorius, ir kitą reikalingą įrangą“, – teigė jis.

Marijampoliečiai jau ketvirtadienio vakarą surengė pirmąją treniruotę nuo saviizoliacijos pabaigos. Tiek P. Šakinis, tiek A. Bikulčis teigė, jog vaizdas – tarsi pasiruošimo sezonui etape.

„Grįžo tik pusę komandos, – sakė P. Šakinis. – Visiems viskas yra nauja, tas priverstinis dviejų savaičių iškritimas sezono metu... Pirmą kartą susidūrėme su tokia situacija ir bandome ją išspręsti. Bandysime po truputį įsivažiuoti ir tikiuosi, kad kitą savaitę jau būsime visi.“

„Kaip ir kalbėjau su treneriu, atrodo, jog būtume grįžę po fizinio pasirengimo dar pirmoje ikisezoninėje stadijoje, – teigė A. Bikulčis. – Viską turėsime pradėti nuo nulio. Buvome geroje formoje ir vėl reikės pradėti viską taip, kaip pradėjome rudens pradžioje.“

Tiesa, A. Bikulčis pabrėžė, kad darbas namuose turėjo savo naudą.

„Kalbant apskritai, vaizdas yra geresnis, nei būtų buvęs, jei per visą tą laiką namuose išvis nebūtume sportavę“, – pridėjo jis.

Jau artėjančią savaitę „Sūduva-Mantinga“ žais rungtynes su Šakių „Vyčio“ ekipa. Tad kaip reiks pasiruošti susitikimui po tokios pertraukos? Abu treneriai akcentavo, kad teks surasti balansą.

„Bandome atrasti balansą tarp fizinio parengimo ir krepšinio treniruočių, – sakė P. Šakinis. – Vakarykštė treniruotė prilygo pirmajai treniruotei, kai grįžome po fizinio pasirengimo. Bandysime po truputį didinti krūvį, kad neprasidėtų traumos.“

„Iš saviizoliacijos grįžta po 1-2 žaidėjus, kas irgi viską apsunkina. Matysime eigoje, kaip mums pasiseks. Yra, kaip yra ir turime prisitaikyti – laiko verkti nėra“, – pridėjo vyriausiasis „Sūduva-Mantinga“ treneris.

„Šitą savaitę palaipsniui didiname krūvį, darome tik po vieną treniruotę per dieną, viskas vyksta be kontakto ir didesnį dėmesį skiriame raumenų ištvermės atstatymui, – komandos planus dėliojo A. Bikulčis. – Kitą savaitę jau turime rungtynes su „Vyčiu“, tad bandysime grįžti į varžybinį ritmą, tačiau vis tiek prireiks šiek tiek laiko, kad pagautume tą įgytą formą.“

Dėl optimalios sportinės formos įgijimo vylėsi ir P. Šakinis.

„Abejoju, kad iš karto grįšime tokios pačios formos, kurioje buvome, bet sezonas dar tik prasidėjo ir manau, jog įsibėgėsime. Patys turime daugiau klausimų, nei atsakymų.

Žaidėjai sportavo labai minimaliai, namų sąlygomis, tačiau tai niekaip negali prilygti įprastoms treniruotėms ir varžybiniam ciklui, kurį turime susidarę. Ketvirtadienį treniruotėje šiek tiek pajudėjome, pamėtėme į krepšį, o kas bus toliau – matysime“, – baigė strategas.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.