Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ puikaus Jono Zako pasirodymo ir tritaškio dvikovos pabaigoje dėka palaužė „Telšių“ ekipą. Vyriausiasis treneris Povilas Šakinis po rungtynių džiaugėsi pergale, tačiau pripažino, jog komandos žaidimą būtina gerinti.

„Pati pradžia nieko blogo nežadėjo. Vis tik nuo pat pradžių tikriausiai suveikė atsipalaidavimas, kad atvažiuoja komanda be pagrindinio žaidėjo, be trenerio. Kad ir kaip bandytum nuteikti, psichologiškai tai vis tiek veikia. Manau, kad duoda tą mąstymą, jog lengviau laimėsime, nes varžovai nukraujavę.

Aišku, „Telšiai“ yra tokia komanda, kuri niekam neatiduoda pergalės už ačiū. Jie labai davė stiprią kovą ir kažkokiu būdu negalėjome į tai atsakyti. Mus daužė fiziškumu, didesniu noru. Mums reikėjo įdėti labai daug pastangų, kad pasivytume juos.

Rungtynių pabaigoje mums pasisekė šiek tiek daugiau. Truputį pakeitėme gynybą ir sukrito tritaškiai. Tuo momentu užsidegė Jonas ir viskas. Tikrai neeilinė pergalė – ištraukėme iš kišenės, nes likus minutei iki rungtynių pabaigos jau galėjome laidoti pergalę. Ačiū Dievui, kad tikėjome iki galo“, – plačiai rungtynes aptarė P. Šakinis. 

– Kas nutiko antrajame kėlinyje, kai „Telšiai“ per pusantros minutės laimėjo atkarpą 10:0?
– Buvo taip, kad mes puolime susikurdavome geras progas, bet tiesiog pramesdavome iš po krepšio, o „Telšiai“ pasileisdavo į greitas atakas. Per visas rungtynes iš greitų atakų gavome 14 taškų, o po klaidų – 10. Tad iš viso 24 taškai.

Tuo momentu buvo taip, kad pramesdavome ir labai greitai taškus gaudavome patys. Būtent tas nepataikymas mums ir kainavo visą šią atkarpą. Mes šiek tiek net buvome nustebę, kad po mėnesio nežaidimo jie taip greitai užbėga.

– Kas lėmė, jog į rungtynes sugrįžote tik pačioje pabaigoje?
– „Telšiai“ yra patyrusi komanda. Gytis Sirutavičius, Tomas Zdanavičius, Rytis Biliartas, Ignas Razutis. Jie žino, kaip žaisti. Jiems vis tiek buvo šiek tiek laisviau – neįkris metimas, tai neįkris. Mums tokie dalykai kainuoja ir šiek tiek kerta per smegenis.

Jie atvažiavo, pradėjo laisvai žaisti, o mes negalime į tai atsakyti. „Telšiai“ jautė laisvumą, sumetė tritaškių. Atrodo, kad turėtų jausti nuovargį, bet ne – tritaškiai krito, kaip kritę.

T. Zdanavičius pataikė visas 13 baudų, kai mes patys baudas metėme 65 proc. Atrodo, kad neturėtume būti pavargę ir išmušti vėžių. Apskritai, mes patys esame šiokioje tokioje duobėje po tokių intensyvių rungtynių, pasiruošimo ir treniruočių. Galbūt dabar pajutome viso to grąžą. Ateina nuovargis, prametimai iš po krepšio ir visa tai susideda.

– Gal galėtumėte papasakoti, kaip įvyko lemiama ataka?
– Turėjome -2 ir apie 20 sekundžių, tad planas buvo sukurti du pasirinkimus Tautvydui: arba po išsikeitimo įmesti kamuolį Edvinui ir žaisti po krepšiu, arba perduoti kamuolį nugarinę užtvarą dariusiam Jonui.

Tautvydas pernelyg negalvodamas atliko perdavimą Jonui, o jis iškarto negalvodamas metė tritaškį. Dar šalia savęs turėjo gynėją, bet gavo kamuolį ir iš karto metė – jo metimas.

Po pataikyto metimo dar buvo likusios 7 sekundės, bet „Telšiai“ padrikai puolė ir viskas pasibaigė klaida bei mūsų pergale.

– Kiek svarbi ši pergalė yra psichologiškai, ypač po tokios nelengvos savaitės?
– Tikrai svarbi. Užbaigti tokią savaitę su pergale emociškai yra labai gerai, bet iš tikrųjų pats žaidimas šiek tiek neramina. Bandysime žiūrėti, kas tai lemia, tačiau reikia grįžti į geresnį bei kokybiškesnį žaidimą.

– Ar jus nustebino toks puikus J. Zako pasirodymas?
– Kad jis gali įmesti, manęs nestebina, nes pažįstu Joną antrus metus. Būna jam ir geresnių, ir blogesnių dienų, bet jis žino, ko aš iš jo noriu, tad jam yra žalia šviesa priimant sprendimus. Šiandien užsidegė ir išnaudojo savo šansus. Šaunuolis tikrai.

Labai džiaugiuosi, kad jis mane išgirsta, kad tritaškiai nėra vienintelis jo ginklas. Padarė šiandien tokius kelis prasiveržimus, kuriuos jis tikrai gali atlikti. Pataikė 3 dvitaškius iš 4, tad iš viso buvo keturi prasiveržimai, iš kurių trys baigėsi taškais. 

– Ar išmušė iš vėžių trenerio R. Vaišvilos nebuvimas? Kaip apskritai atrodė „Telšių“ žaidimas be stratego?
– Labiau viską organizavo Ignas Razutis. Jis pradėjo rungtynes, bet nemažai laiko sėdėjo ant suolelio ir reguliavo visą eismą. Galbūt jis pats nusimušė nuo to žaidimo, nes labiau apsiėmė komandos kontroliavimą tiek nuo suolo, tiek kai buvo aikštelėje. 

O patys „Telšiai“ žaidė sau įprastą žaidimą ir pernelyg nenustebino, bet vis tiek kartais tas žinojimas išmuša iš vėžių. Atrodo, kad žinai, ką darys, bet vienam momente pramiegi ir viskas. Ties tuo turėsime dirbti ir tobulėti.

– Dėl kokios priežasties rungtynes praleido Tomas Galeckas?
– Kai turėjau į starto penketą įrašyti Tomą, gydytoja pasakė, kad jam yra sutrauktas kaklas ir pradėti rungtynių negalės. Suleidus vaistų dar buvo planas stebėti ar jie suveiks ir tada išleisti rungtynių eigoje, bet jau pirmame kėlinyje paaiškėjo, kad nuo suolo kilti jis taip pat negalės, tad vertėmės be jo. Vis tik tai trumpalaikė trauma ir nieko rimto neturėtų būti.

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.