Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (12-3) NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse patyrė dramatišką pralaimėjimą.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 68:72 (14:25, 17:12, 18:17, 19:18) nusileido „Šilutės“ (8-4) krepšininkams.

„Pabaigoje buvo kelios klaidelės ir iš tikrųjų buvo daug tokių smulkių detalių, kurių neišpildėme, – po dvikovos sakė P. Šakinis. – Tos detalės ir nulėmė, kad nenulaužėme rungtynių ten, kur galėjome tai padaryti.“

Ketvirtąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pradėjo turėdama 5 taškų deficitą, tačiau Jonas Zakas atseikėjo du tritaškius paeiliui ir svečių atsilikimą sumažino iki minimumo, o dvikovos nugalėtojas sprendėsi mačo pabaigoje (55:56).

Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei J. Zakas realizavo baudas ir rezultatą išlygino (65:65). Kitoje aikštelės pusėje Ernestas Sederevičius atsakė tik viena tikslia bauda ir likus 42 sekundėms „Šilutė“ įgijo 1 taško pranašumą – 66:65.

J. Zakas bandė atsakyti dar vienu tritaškiu, bet jo metimas tikslo nepasiekė. Vis tik kamuolį puolime atkovojo Šarūnas Beniušis, tačiau jis taip pat įmetė tik vieną baudą ir dar kartą išlygino rezultatą (66:66).

Likus 18,6 sekundės progą patikrinti savo nervus prie baudų metimų linijos gavo Mindaugas Stašys, kuris irgi realizavo tik vieną baudą. Vis tik kovoje dėl kamuolio kilo sumaištis ir galų gale jis atiteko šeimininkams.

Kęstutis Mačijauskas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Kahlilas Thomasas pelnė taškus su pražanga ir likus 10,6 sekundės „Šilutė“ įgijo 4 taškų persvarą – 70:66.

Š. Beniušis pelnė du greitus taškus, tačiau M. Stašys atsakė dviem taikliomis baudomis ir įtvirtino „Šilutės“ pergalę (72:68).

„Vėl pradėjome sunkiai ir nors „Šilutė“ pataikė sunkių metimų, tačiau mūsų gynyba nebuvo tokia agresyvi, kokia turėtų būti, – komentavo P. Šakinis. – Bandysime visa tai analizuoti.“

„Pačios rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės – žinojome, kad jie žaidžia labai fiziškai ir nieko lengvai neduoda. Paskui pradėjome atsakyti tuo pačiu. Pagerinome ir gynybą, bet puolimas nesiklostė taip gerai“, – pridėjo strategas.

Marijampolės ekipoje rezultatyviausiai žaidęs J. Zakas per 29 minutes pelnė 17 taškų (2/4 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, sykį suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

Komandai šiame mače nepadėjo vis dar kojos skausmus jaučiantis Tautvydas Kliučinykas.

„Šilutė“: Mindaugas Stašys 20 (3/7 dvit., 8/9 baud.), Kahlilas Thomasas 14 (6/10 dvit.), Valdas Vasylius 12 (4/7 dvit., 10 atk. kam.), Ernestas Sederevičius 11, Herkus Kumpys 10.

„Sūduva-Mantinga“: Jonas Zakas 17 (2/4 dvit., 2/6 trit.), Žygimantas Šimonis ir Rokas Stankevičius po 10.