Nuotr.: Dainius Lukšta

NKL – VIKINGLOTTO čempionų titulą gynusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ baigė kovą dėl trečiojo trofėjaus paeiliui.

Povilo Šakinio auklėtiniai pusfinalio dvikovoje 62:79 (16:25, 15:20, 21:12, 10:22) nusileido Jonavos „CBet“ komandai ir jau penktadienį stos į kovą dėl trečiosios vietos.

Mažajame finale „Sūduva-Mantinga“ susitiks su Šakių „Vyčiu“. Dvikovos pradžia – 18 val., o susitikimą transliuos Delfi TV.

Iš 16 taškų duobės išlipusi „Sūduva-Mantinga“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdama tik 5 taškų deficitą (52:57), tačiau lemiamą ketvirtį ir vėl geriau pradėjo „CBet“.

Gediminas Žalalis realizavo baudą, Edvinas Šeškus pridėjo metimą iš po krepšio, o Laimonas Kisielius pasižymėjo tiksliu tritaškiu bei dvitaškiu ir ketvirtį atkarpa 8:0 pradėjusi Jonavos komanda susigrąžino dviženklį pranašumą – 65:52.

Jau įpusėjus kėliniui P. Šakinis paprašė paskutiniosios savo minutės pertraukėlės, tačiau tai davė mažai vaisių. L. Kisielius pataikė dar vieną tritaškį, Kahlilas Thomasas įkrovė iš viršaus ir likus žaisti keturias minutes Jonavos klubas turėjo 17 taškų pranašumą – 71:54.

Finalo ketverto šeimininkai per likusią rungtynių dalį susikrautos persvaros neiššvaistė ir šventė pergalę.

„Neišvengėme duobių, bet žaidėme tikrai su aukšto lygio komanda, – po rungtynių sakė P. Šakinis. – Antrajame kėlinyje po blogų sprendimų gavome greitų atakų, berods, praleidome 12 ar 14 taškų, suklydome 11 sykių. Tas ir davė pradinį rezultatą.“

„Paskui, trečiajame kėlinyje išėjome šiek tiek pakeitę gynybą ir tai iškart davė vaisių. Aišku, į trečiąjį kėlinį įdėjome labai daug pastangų, o pabaiga buvo iš mažų detalių. Pora neatkovotų kamuolių, keli (neteisingi) sprendimai, greitos atakos ir rungtynės praktiškai nusilėmė“, – pridėjo strategas.

Marijampolės komandos gretose geriausiai pasirodęs Tomas Galeckas per 32 minutes surinko 12 taškų (0/1 dvit., 4/4 trit.), 5 rezultatyvius perdavimus, po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 3 išprovokuotas pražangas, 2 klaidas bei 16 naudingumo balų.

Jonavos ekipa buvo perėmusi iniciatyvą antrajame kėlinyje. Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį, Darius Tarvydas bei K. Thomasas pridėjo po dvitaškį, T. Delininkaitis surinko dar 4 taškus paeiliui, o „CBet“ laimėjo atkarpą 14:6 bei ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudama 14 taškų persvara – 45:31.

Vis tik „Sūduva-Mantinga“ atkuto po ilgosios pertraukos. Šarūnas Beniušis suvertė taškus iš po krepšio, Tomas Galeckas bei Žygimantas Šimonis smeigė po tritaškį, o Š. Beniušis sugrūdo kamuolį iš viršaus ir įpusėjus trečiajam kėliniui komandas jau skyrė tik 5 taškai – 42:47.

„CBet“ pagrindiniame finale susitiks su „Telšių“ ekipa.

„CBet“: Tomas Delininkaitis 19 (3/4 dvit., 3/3 trit.), Laimonas Kisielius 18 (3/3 dvit., 4/9 trit..), Kahlilas Thomasas 12 (6/12 dvit.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 14 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Tomas Galeckas (4/4 trit.) ir Rokas Stankevičius (3/7 dvit., 2/5 trit.) po 12,, Aurimas Kieža 10 (4/8 metimų).