Marijampoliečiai patyrė antrąjį pralaimėjimą

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) patyrė antrąją nesėkmę. Marijampoliečiai po atkaklios kovos, namuose 79:87 (15:20, 18:14, 24:25, 22:28) nusileido praėjusių metų lygos vicečempionei, „Trakų“ ekipai.

„Sūduva-Mantinga“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Tautvydas Kliučinykas, Donatas Sabeckis, Paulius Kleiza, Rokas Čepanonis ir Paulius Petrilevičius.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo šeimininkų komandos gynėjas Tautvydas Kliučinykas, kitoje aikštės pusėje marijampoliečiai sėkmingai apsigynę, o sausakimšą Marijampolės ŽSM sporto salę ant kojų pakėlė sudėtingas Donato Sabeckio tritaškis. (5:0) Dvi minutes trukusį abiejų komandų taškų badą, taikliu tolimu metimu nutraukė Lukas Brazdauskis, o dar du pridėjus Mindaugui Reminui, rezultatas tapo lygus – 11:11. Iškart po to, Paulius Petrilevičius pelnė du taškus, tačiau dar vienu taikliu tritaškiu skolingas neliko tas pats Reminas. (13:14) Kiek vėliau, „Trakų“ komandos gynėjas Dovis Bičkauskis pataikė du baudų metimus, o dvitaškį pelnęs Tomas Lekūnas padidino svečių atotrūkį iki septynių taškų – 13:20. Prieš pat kėlinio pabaigą, rezultatą kiek sušvelnino taiklios Roko Čepanonio baudos, tačiau nepaisant to, po pirmojo ketvirčio sūduviečiai turėjo penkių taškų deficitą – 15:20.

Antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pradėjo keturiais taškais be atsako. (19:20) Po svečių komandos puolėjo Tomo Lekūno dvitaškio, kitoje aikštės pusėje, galingu dėjimu apie save priminė Paulius Petrilevičius. (21:22) Kitoje atakoje, Lukas Brazdauskis į tai reagavo pataikytu tolimu metimu, tačiau „Sūduvos-Mantingos“ komandos tylą nutraukė Mariaus Valukonio bei Donato Sabeckio taškai, kurie vėl sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo – 26:27. Marijampoliečiai netruko išsiveržti į priekį, tačiau „Trakų“ gynėjas Tomaš Romanovskij pataikė tritaškį ir atstatė savo komandos pranašumą. (30:32) Netrukus Trakų krepšininkai taikliu dvitaškiu padvigubino persvarą, tačiau iniciatyvos ėmęsis šeimininkų snaiperis Paulius Kleiza pataikė tritaškį ir taip sumažino savo komandos atsilikimą iki vieno taško – 33:34.

Atkaklių rungtynių vaizdas aikštelėje nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Donatas Sabeckis kėlinį atidarė taikliu dvitaškiu, kitoje aikštės pusėje svečių komandos įžaidėjas Simonas Lekys pataikė tritaškį, tačiau Paulius Kleiza į tai atsakė tuo pačiu ir taip išvedė savo komandą į priekį – 38:37. Vis tik vėliau, Lekūnas pataikė du tolimus metimus paeiliui ir sugrąžino savo komandai penkių taškų persvarą – 42:47. Po „Sūduvos-Mantingos“ trenerio Giedriaus Žibėno paprašytos minutės pertraukėlės, prabilęs Tautvydas Kliučinykas smeigė du tritaškius, tačiau Brazdauskio taškai neleido persverti rungtynių rezultato. (50:53) Neilgai trukus, sėkmingas Pauliaus Kleizos reidas krepšio link, sumažino marijampoliečių deficitą iki minimumo, o po sėkmingo žaidimo gynyboje – ir persvėrė rezultatą. (54:53) Kėlinio pabaigoje, Karolis Brusokas realizavo abu baudos metimus, tačiau „Sūduvai-Mantingai“ paliktų trijų sekundžių pilnai pakako – Paulius Kleiza su kėlinio sirena pataikė iš aikštės vidurio, taip sukeldamas milžinišką ovacijų audrą Marijampolės ŽSM sporto salėje – 57:59.

Tas pats Kleiza nesustojo siautėti ir ketvirtojo kėlinio pradžioje – po jo tolimo metimo, „Sūduva-Mantinga“ ir vėl priekyje – 60:59. NKL vicečempionai nepasidavė ir po Dovio Bičkauskio pataikyto tritaškio, susigrąžino persvarą – 62:65. Vėliau, paskutinę atakos sekundę Tautvydas Pipiras pataikė tritaškį ir atitolino svečius jau aštuonių taškų skirtumu – 62:70. Sūduviečių padėties nepagerino ir Giedriaus Žibėno užsidirbta techninė pražanga, po kurios, Alvydas Žarskus pataikė dvitaškį, o neilgai trukus, Dovis Bičkauskis pridėjo dar vieną. (65:74) Klaidomis bei netaikliais metimais nusėtas šeimininkų komandos žaidimas neleido arčiau priartėti prie varžovų ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau, bei minutę, komandas skyrė devyni taškai – 70:79. Toks deficitas „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams pasirodė neįkandamas ir „Trakų“ krepšininkai iš Marijampolės išsivežė sunkią pergalę – 79:58.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis ir Paulius Kleiza – 16, Tautvydas Kliučinykas – 15, Rokas Čepanonis ir Paulius Abramavičius – 9,
„Trakai“: Dovis Bičkauskis – 17, Mindaugas Reminas – 16, Tomas Lekūnas – 11, Lukas Brazdauskis – 8.