Aurimas Kieža buvo pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ DNB LKF Mažosios taurės finalo atsakomosiose rungtynėse sugebėjo panaikinti devynių taškų deficitą ir triumfuoti keliant į viršų taurę. Marijampoliečiai namuose po atkaklios kovos 83:73 (22:19, 14:13, 23:17, 24:24) nugalėjo Kauno „Žalgiris-2“ ekipą.

Marijampolės komandos startinis penketas: Maksim Shustau, Paulius Kleiza, Donatas Sabeckis, Aurimas Kieža ir Paulius Petrilevičius.

Rungtynių pradžioje nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo – sužaidus pirmąsias penkias susitikimo minutes, marijampoliečiai pirmavo minimaliu skirtumu – 13:12. Vis tik kėlinio pabaigoje, po dviejų Pauliaus Petrilevičiaus baudų metimų šeimininkų komanda įgijo trijų taškų pranašumą – 22:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Tautvydas Kliučinykas ir Rokas Čepanonis smeigė po tritaškį ir Marijampolės klubo persvara išaugo iki septynių taškų – 28:21. Vis tik jaunieji žalgiriečiai varžovams atitrūkti neleido – kiekvieną sėkmingą šeimininkų išpuolį lydėjo kauniečių atsakymas (33:30). Prieš pat ilgąją pertrauką Aurimas Kieža taikliu tolimu metimu padvigubino „Sūduvos-Mantingos“ persvarą, tačiau „Žalgirio-2“ gynėjas Paulius Valinskas dar suspėjo atsakyti dvitaškiu ir komandos ilsėtis išėjo esant keturių taškų skirtumui – 36:32.

Po ilgosios pertraukos Paulius Valinskas taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą (38:38). Kitoje aikštelės pusėje Aurimas Kieža taip pat smeigė tritaškį, tačiau Regimantas Miniotas čia pat vėl atstatė pusiausvyrą – 41:41. Sūduviečiai nesutriko ir po spurto 7:0 susikrovė septynių taškų pranašumą – 48:41. Neilgai trukus Aurimas Kieža pataikė dar vieną tritaškį ir šeimininkų persvara tapo dviženklė – 51:41. Negana to, netrukus, po Igno Labučio dvitaškio „Sūduvos-Mantingos“ pranašums išaugo iki keturiolikos taškų (59:45). Tačiau Tomo Masiulio auklėtiniai iki ketvirčio pabaigos dar spėjo sumažinti savo atsilikimą iki dešimties taškų – 59:49.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo svečių komandos taškais ir marijampoliečių persvara sumenko iki devynių, kas  sumuojant dviejų rungtynių rezultatą reiškė lygybę – 62:53. Tačiau „Sūduva-Mantinga“ nesutriko ir spurtavę 10:0 susikrovė devyniolikos taškų pranašumą (72:53). Marijampolės klubo deficitas ėmė tirpti kėlinio pabaigoje – Ginevičius pataikė tritaškį, o Echodui ir Valinskui pataikius po dvitaškį skirtumas tarp komandų sumenko iki vienuolikos taškų – 77:66. Tiesa, čia pradėjo veikti patirties faktorius – Paulius Kleiza ir Aurimas Kieža dviem taikliais tritaškiais ant kojų pakėlė visą sausakimšai susirinkusią Marijampolės ŽSM sporto salę ir padidino savo atotrūkį iki trylikos taškų – 83:70. Įsisiautėjusius vietos sirgalius tritaškiu nutildę jaunieji žalgiriečiai dar priartėjo iki dešimties taškų – 83:73. Kitoje atakoje iš užribio išsimesdamas kamuolį suklydo Maksimas Shustau, taip varžovams suteikdamas realų šansą triumfuoti. Vis tik Pauliaus Valinsko reidas link krepšio buvo nesėkmingas ir sūduviečiai  šventė pergalę reikiamu, dešimties taškų skirtumu, kas jiems leido kelti į viršų DNB LKF Mažąją taurę.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis Aurimas Kieža. Puolėjas per 31 minutę pelnė 23 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 23, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam) 15, Paulius Abramavičius ir Paulius Kleiza po 10, Rokas Čepanonis ir Donatas Sabeckis po 6.

„Žalgiris-2“: Vidas Ginevičius 13, Paulius Valinskas 11, Regimantas Miniotas (8 atk. kam.) 8, Laurynas Birutis, Martynas Varnas ir Laurynas Bieliauskas po 7.