Nuotr.: suduva-mantinga.lt

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21-4) netikėtai lengvai pasivaikščiojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių dvikovoje. Sūduviečiai savų sirgalių akivaizdoje 82:52 nepasigailėjo „Mažeikių“ (20-5).

Net ir pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje iki šiol žygiavusi „Mažeikių“ ekipa nesugebėjo triumfuoti Marijampolėje – sūduviečiai išieka vieninteliai, kurie šį sezoną namuose dar nė karto nesuklupo.

Pirmoje rungtynių dalyje Marijampolės ekipai tris kartus buvo pavykę įgyti dviženklį pranašumą, tačiau Aloyzo Rudžio auklėtiniai du kartus sugebėjo priartėti iki tų pačių penkių taškų skirtumo (32:27).

Visgi trečiąjį sūduviečiai tai padarė antrojo kėlinio pabaigoje – svečiai beveik 4 paskutiniąsias minutes niekaip nesugebėjo palnyti taškų, o tuo pasinaudojusi Mariaus Kiltinavičiaus kariauna akimirksniu susigrąžino dviženklę persvarą, su kuria ir išėjo ilsėtis (44:32).

Oro puolime „Mažeikiai“ negavo ir trečiajame kėlinyje. Mažeikiškiai ir toliau strigo „Sūduvos-Mantingos“ gynyboje, o po Dovio Bičkauskio reido skirtumas tarp komandų išaugo iki šešiolikos taškų (53:37).

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau tęsėse „Mažeikių“ krachas – svečiai taškų badą ir vėl kentė 5 minutes. Tuo tarpu sūduviečiai dominavo ne tik gynyboje bet ir puolime. Marijampolės klubas spurtavo 10:0 ir po Aurimo Kiežos metimo iš po krepšio skirtumas tarp komandų kilo iki rekordinių aukštumų (67:43).

Vėliau svečiai situacijos nebepakeitė – mažeikiškiai dažnai net ir laisvi nesugebėdavo pataikyti, o įsisiautėję sūduviečiai ir toliau smaginosi puolime bei didino savo atotrūkį.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 25, Aurimas Kieža 16, Ignas Daukšys 10, Paulius Vaitiekūnas 7, Dovis Bičkauskis, Marius Valukonis, Gintautas Matulis ir Tautvydas Kliučinykas po 6.

„Mažeikiai“: Darius Pakamanis 13, Šarūnas Vingelis 12, Vytautas Pikalavičius (13 atk. kam.) ir Elvinas Gintvainis po 9.